Zaključek študija prve TRIBOS generacije

datum: 28.08.2015

Prva generacija študentov mednarodnega magistrskega programa TRIBOS je julija zaključila študij.

Skupino je sestavljalo petnajst študentov iz enajstih različnih držav: Kitajske, Indije, Indonezije, Pakistana, Irana, Etiopije, Turčije, Rusije, Kosova, Hrvaške in Slovenije. V drugem letniku so se študenti razdelili v dve skupini, tako da je osem študentov svoja magistrska dela zagovarjalo v Lulei (Švedska), sedem pa v Coimbri (Portugalska). V Coimbri je 23. 7. 2015 potekala tudi zaključna slovesnost, na kateri so poleg študentov prisostvovali tudi profesorji iz vseh štirih univerz, na katerih se izvaja magistrski študij, prorektor Univerze v Coimbri ter predstavnik agencije EACEA, ki financira študij. Vsak študent je prisotnim v nekaj minutni predstavitvi pojasnil namen in najpomembnejše ugotovitve svoje magistrske naloge. Splošna ugotovitev je bila, da so se študenti zares potrudili in izdelali celovite naloge iz posameznih področij. Po skupnem kosilu je sledila slavnostna podelitev listin, diplomanti magistrskega programa TRIBOS pa so razkrili tudi svoje načrte za prihodnost. Večina jih bo svojo profesionalno pot nadaljevala v svoji domovini, glede na izkušnje, ki so jih pridobili med študijem, pa bodo nekateri nadaljevali študij in sprejeli izzive v različnih evropskih državah.